Atatürk bizim ışığımızdır

07 Mart 2018 20:01
Atatürk bizim ışığımızdır

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Ankara İl Başkanlığı’nın organize ettiği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Haftası münasebetiyle düzenlenen resepsiyonda yabancı büyükelçi eşleriyle bir araya geldi.

Kadınların, dünyada ve Türkiye’de her alanda sorunları olduğunu ifade eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kadınların ve çocukların yaşadığı sosyal adaletsizliğe dikkat çekerek şunları kaydetti:

“Sosyal adaletsizliği ortadan kaldırmak için hepimizin mücadele etmesi gerekiyor. Dünyanın her yerinde başarılı kadınların bu mücadeleyi vermesi gerekiyor. Kadın konusunda dünya hala geride. Kadın istihdamı konusunda ülkemiz hala geride. Dolayısıyla bu bir ortak mücadeledir. Atatürk bizim ışığımızdır. Atatürk olmasaydı Cumhuriyet kurulmaz ve sınıflar arası geçirgenlik olmazdı. Benim gibi küçük bir ilin küçük köyünde doğmuş bir kadın önce üniversitede hoca, ilk kadın içişleri bakanı, TBMM Başkan vekilliği ve bugün siyasi bir partinin genel başkanı olamazdı. En önemsediğim tarafı cumhuriyetimiz ve demokrasimizle ilgili sınıflar arası geçirgenliği sağlamasıdır. Sosyal adaletin uygulanıyor olabilmesidir.”

'ERDOĞAN'A TAVSİYEM'

İttifak teklifine Saadet Partisi’nden karşılık bulamayıp “O zaman güle güle deriz” diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Kimler kimlerle beraber. Bir çuval çürük yumurtadan bir sağlam yumurta çıkmaz” sözlerini de değerlendiren Akşener, “Sayın Erdoğan’a tavsiyem arşive bakmasıdır. Gerçi bizim ittifak arayışımız olmadığı için muhatabı da biz değiliz. Ama kendi grubunun dışında kalan herkesi çürük yumurta olmakla suçlamak büyük bir siyasi nezaketsizliktir. Arşive bakmasını tavsiye ederim. Orada MHP Genel Başkanı ile kendisinin nasıl birbirlerine çürük yumurta muamelesi yaptıklarını görüp muhtemelen utanacaktır.” dedi.

Şeker fabrikası yanıtı

Öte yandan Akşener, kendisine şeker fabrikalarıyla ilgili soru yönelten Cüneyt Özdemir’e de cevap verdi.

Kişisel Twitter hesabından 8 Mart’la ilgili bir paylaşımda bulunan Akşener’in tweet’inin altına Özdemir, "Meral Hanım merhaba… Şeker Fabrikalarının kapatılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Madem kimse sormuyor, sizin de değineceğiniz yok, ben sorayım bari..” diye yazdı. Çeşitli televizyon kanallarında konuyu gündeme getirdiğini belirten Akşener de, şu cevabı verdi: 

"Cüneyt Bey, Cargill'in Akp hükümetine rapor sunduğu günden bu yana, şeker fabrikalarımızın satışı ve Cargill oyunu, her konuşmamın konusu... "Sattırmayacağız" dedim ve demeye de devam edeceğim. Belki uzaklarda olduğunuz için duyulmamış olabilir.”Etiketler: meral akşener

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle