Dervişoğlu: Kan içip kızılcık şerbeti dedik

30 Mart 2018 15:03
Dervişoğlu: Kan içip kızılcık şerbeti dedik

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu İYİ Parti 1. Olağanüstü Kurultay'ı için yapılan çalışmalara yönelik engelleme girişimleriye ilgili açıklamalarda bulundu.

Dervişoğlu  basın mensublarına yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Altı ay önce kurulan ve Türkiye’ye umut olan İYİ Parti, bildiğiniz gibi 1 Nisan Pazar günü 1. Olağanüstü Kongresi’ni yapacak..

Ankara Spor Salonu’nda yapılacak olan kongre için yalnızca Genel Merkezi’mizde değil, İYİ insan-ların bulunduğu her noktada çalışmalar sürüyor..

Türk demokrasisinin, darbe günlerinden bile ağır şartlara ve yaralara maruz kaldığı bu dönemde ortaya çıkan İYİ’lik hareketinin ne tür sorunlarla karşılaşabileceğini iyi biliyorduk..

Bu şartlarda kurulan ve 6 ay gibi kısa zamanda büyüyen İYİ Parti, düğün gibi, bayram gibi bir ku-rultaya hazırlanıyor..

Altı ayda 78 ilde teşkilatlandık.. 65 il ve 627 ilçede kongrelerimizi yaptık..

Bu kadar zamanda, bu kadar yol almamızdaki en önemli etken, Türk Milleti’nin içine düşürüldüğümüz cendereden çıkış yolu aramasıdır..

Ülkesini dert eden, tehlikeyi gören tüm vatandaşlarımız, elini taşın altına koyuyor ve her şey İYİ olsun diye çabalıyor.. İşte bu kararlılık ve çabalar İYİ Parti’nin en büyük gücüdür..

Olağanüstü Kongremiz için her parti gibi tanıtım ve duyuru çalışmaları yapıyoruz..

Kaynağını bildiğimiz baskılar sonucu, binlerce açık hava ilan panolarının olduğu büyükşehirlerde ve Başkentimizde, bu imkan İYİ Parti’ye kullandırılmadı..

Farklı yöntemlerle çalışmak istedik, her tür bürokratik engel çıkarıldı..

Bizler, hukukumuz ve devletimizin görevlileri ile karşı karşıya gelmemize neden olacak adımlardan kaçınarak, kan içip kızılcık şerbeti dedik..

Ancak, tahammülsüzlüğe bakın ki, kısıtlı imkanlarla ve tamamen İYİ insanların katkılarıyla yaptığımız afiş ve pankart çalışmamıza bile tahammül edilemedi..

Oysa demokrasi tahammül ister, saygı ister.. Tepkimiz tahammülsüzlükten ziyade, saygısızlığadır..

Türkiye’nin en üst mevkiden itibaren yüz yüze kaldığı nobran davranış, sokağa da tahammülsüzlük ve çirkin saldırılar olarak yansıyor..

Bakınız bu fotoğraflar, Cumhuriyetin Başkent’i Ankara’dan.. Aynı noktalarda, aynı direklerde daha kısa süre öncesine kadar bir başka siyasi partinin afişleri vardı.. Ve hala da birçoğu duruyor.. Ancak İYİ Parti’nin üzerinde bir hanımefendinin, Genel Başkan’ımızın fotoğrafları bulunan afişleri, bizce malum kişi ve çevrelerde sökülüp, çöp gibi yerlere atılıyor..

Bu tahammülsüzlüğü, iradesinden zerre şüphe duymadığımız milletimizin takdirine sunuyoruz..

Ve bilinmesini isteriz ki, ne yaparlarsa yapsınlar, hangi engelleri çıkarırlarsa çıkarsınlar, 1 Nisan Pazar günü, Allah’ın izni ve Milletimizin teveccühüyle, bayram gibi, düğün gibi bir kongre yapacağız..

Kongremize Türkiye’nin her köşesinden vatandaşlarımız katılacak.. Kimi şu an yollarda kimi yarın Ankara’da olacak.. Ve Türkiye, İYİ Parti’nin nasıl bir güç ve umut olduğunu Pazar günü daha iyi anlayacak..

Kongremiz için çok özel çalışmalarımız oldu.. Şu ana kadar emniyet birimlerine 700’e yakın oto-büsün plakasını bildirdik.. Spor salonunun yanındaki Hipodrom park alanı 1000 otobüslük ve dol-mak üzere..

Özel araçları ve kendi imkanları ile geleceklerin yanında, Ankara ve çevresini de hesaba kattığınız-da Türkiye Pazar günü, demokrasi tarihinin en büyük kongrelerinden birine sahne olacak..

Bu yalnızca İYİ Parti organizasyonu değil.. Bu, Milletimizin bir çıkış yolu gördüğünde nasıl ha-rekete geçebildiğinin de kanıtı..

Milletimizle birlikte yapacağımız kongremizde sayın Genel Başkanımız da Milletimizin arasında oturacak.."

Etiketler: Dervişoğlu: Kan içip kızılcık şerbeti dedik

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle