‘DUYANLAR OLSUN’U 2 GÜNDE 1500 KİŞİ İZLEDİ

03 Nisan 2018 14:10
‘DUYANLAR OLSUN’U  2 GÜNDE 1500 KİŞİ İZLEDİ

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) sahneye koyduğu “Duyanlar Olsun” adlı tek perdelik müzikli komedi oyunu iki günde 1500 izleyiciyle buluştu. KAGİDER üyelerinin rol aldığı oyunun geliri kadın girişimcileri desteklemek için kullanılacak.

Kadının girişimcilik yoluyla güçlenmesini sağlamak ve genel olarak kadının toplumdaki konumunu güçlendirmek amacıyla 15 yıldır çalışan Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) bu yönde yeni bir adım attı. KAGİDER’in sahneye koyduğu “Duyanlar Olsun” adlı tek perdelik müzikli komedi oyununun galası 31 Mart Cumartesi akşamı 20.30’da Beşiktaş Kültür Merkezi’nde (BKM) gerçekleştirildi. Oyun, 1 Nisan Pazar günü 15.30 ve 20.30 saatlerinde de izleyiciyle buluştu.

 

Kadının kendi ayakları üstünde durması ve girişimci olarak özgürlüğünü kazanması temasını sahneye taşıyan oyunun bilet satışlarından elde edilen gelir kadın girişimcilerin iş fikirlerinin desteklenmesi için kullanılacak.

 

KAGİDER Başkanı Sanem Oktar’ın yanı sıra KAGİDER üyeleri Ayşegül Demirağ, Berrin Kuleli, Ferda Boyar, Gonca Ergün, Miyase Bülbül, Özgül Öztürk, Selen Erdeniz, Semiha Ünal ve BKM oyuncuları Umut Temizaş ile Erdem Sakalıbüyük’ün rol aldığı oyunun yönetmenliğini Zeynep Coşkun üstlendi. A. Levent Pala ve Fevzi Emre’nin kaleme aldığı “Duyanlar Olsun”un süpervizörlüğünü ise Celal Tak yaptı.

 

Big Chefs, Bioritm, BKM, İksirli Çiftlik ve Mara Kozmetik destekleri, Magicform ve Tchibo’nun kostüm ve dekor destekleri ile sahnelenen oyuna toplu bilet alarak kadın girişimcilerin desteklenmesine katkı bulunan şirketler arasında Bioderma, BNP Paribas Cardif, Boyner Holding, DANONE, Ernst&Young, Ford Otosan, Garanti Bankası, Klüh, Mercedes, Migros, Opet, Shell, TAV Holding, Turkcell ve Türk Tuborg yer aldı.

 

Gala gecesinde kısa bir konuşma yapan KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, tüm emek veren ve destekleyenlere teşekkür ettikten sonra şu ifadelerde bulundu: “Kadınlar hayatın her alanında sahnede! Oyunun başrolü olan Zehra’ya benzer kadınların hayatını değiştirmek için sahnedeyiz.”

Etiketler: ‘DUYANLAR OLSUN’U 2 GÜNDE 1500 KİŞİ İZLEDİ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle