24 Ocak 2018 Çarşamba

Barış Manço ve Cem Karaca konserle anıldı

baris-manco-ve-cem--karaca-konserle-anildi

Müziğin iki büyük ustası Barış Manço ve Cem Karaca, ölüm yıl dönümleri dolayısıyla Kartal Belediyesi'nin düzenlediği konserle anıldı. Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen anma programında Moğollar grubu ile Ali Altay, Altan Gördüm sahne aldı.
12 Şubat 2017 Pazar 15:00

 İstanbul'da, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Barış Manço ve Cem Karaca'yı anma gecesi düzenlendi. Geceye Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, sanatçı Onur Akın, Başkan Yardımcıları, Kartal Belediyesi iştirak şirketlerinin yöneticileri, Kartal Belediyesi birim müdürleri, sanatçılar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Barış Manço ile Cem Karaca'nın hayatlarından kesitler sunan sinevizyon gösteriminin yapıldığı gecede bir döneme imza atan şarkılar seslendirildi. 

PLAKET TAKDİM ETTİ

Kartallıların büyük ilgiyle dinlediği konserin ardından Başkan Öz, Moğollar Grubu ve grupta yer alan Cem Karaca'nın oğlu Emrah Karaca'ya plaket takdim etti.  Öz yaptığı konuşmada; "Ben, 70'lerde Hatay'da üniversitedeyken bu parçaları dinledim. Barış Manço ve Cem Karaca'yı bir başka dinliyorduk. Her ikisine de Allah'tan rahmet diliyoruz. Cem Karaca'nın oğlu Emrah'ı çok beğendim. Bugün Cem'i hiç aratmadı. Bugün buraya gelen herkese ve sanatçılarımıza teşekkür ediyoruz. Bu arada birilerine daha teşekkür etmemiz gerekiyor.  Suriye El Bab'ta askerlerimiz şehit oldu. Onlardan biri, Kartal'da yıllarca hastanede, ameliyathanede birlikte çalıştığım hemşiremin ablasının oğluydu. Buradan tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Bu ülke; Suriye gibi, Irak gibi, dış güçlerin çizdiği ile kurulmadı. Bu Cumhuriyet hiç kolay kurulmadı. Bugün resme, heykele birileri hayır diyorsa ve bunu inanca dayandırıyorsa bizim onlarla beraber yürümemiz mümkün değil. Bize sanatı tanıtan, bu ülkeyi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve silah arkadaşlarına minnettarız. Bizim kişilerle işimiz yok, hepimiz faniyiz. Bizim sorunumuz rejim sorunudur. Şu müziği rahat dinleyebiliyorsak, sevdiğimizi herkese rahat anlatabiliyorsak, elinden tutup sokakta rahat gezebiliyorsak, kimse kimsenin inancına karışmıyorsa, o memlekette huzur vardır." dedi. Gecenin sonunda  Öz, sahne alan tüm sanatçılara teşekkür ederek Kartal heykelciği takdim etti. 

 Haber okunma sayısı: 355

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Görüntü kirliliği yapan trafonun yeri değişti

Gaziosmanpaşa Belediyesi, uzun yıllar boyunca Küçükköy yolu hizmet veren trafoyu daha uygun bir yere taşıdı.

Esenler'de 'Öfke Kontrolü' semineri

Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, belediye personeline "Öfke Kontrolü" semineri verdi.

Küçük öğrenciler saksılara lale dikti

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Tophane Semt Konağı Anaokulu öğrencileriyle lale soğanı dikti.

'Haylaz Kız Damla kuralları anlatıyor'

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği programla görgü

Ayşe Kulin görme engellilerle buluştu

Bakırköy Kitap Kulübü'nün Bakırköy Belediyesi Turhan Tuzcu Sahnesi'nde düzenlediği 'Okuma Günü'

Bebeklere ilk yardım anlatıldı

Beykoz Belediyesi, İlk Yardım Eğitmeni ve Uzman Hemşire Ela Kopuz'un katıldığı "Bebeklerde ve Çocuklarda İlk

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL