24 Ocak 2018 Çarşamba

Beylikdüzün'de Hıdırellez renkli görüntülere sahne oldu

beylikduzunde-hidirellez-renkli-goruntulere-sahne-oldu

Gürpınar Çınarlı Kahve'de gerçekleşen Hıdırellez şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Dilek ve isteklerini ağaçlara asan vatandaşlar, müzik eşliğinde gönüllerince eğlenirken Hıdırellez ateşi de yakıldı
08 Mayıs 2017 Pazartesi 14:34

 Beylikdüzü'nde  Gürpınar Çınarlı Kahve'de gerçekleşen şenlikte dilek ve isteklerini ağaçlara asan vatandaşlar, müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Hıdırellez ateşinin de yakıldığı programı Beylikdüzü Belediyesi ile Beylikdüzü Gürpınar Trakyalılar ve Rumeliler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği düzenledi. Şenliğe katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sağlık, mutluluk, huzur ve milletçe beraberlik diledi. Türklerin Orta Asya'dan bu yana sürdürdüğü Hıdırellez şenlikleri, Beylikdüzü'nde her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuyla kutlandı. Beylikdüzü Belediyesi ile Beylikdüzü Gürpınar Trakyalılar ve Rumeliler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin düzenlediği etkinlikte vatandaşlar gönüllerince eğlendi. Gürpınar Çınarlı Kahve'de gerçekleşen Hıdırellez Şenliği'ne Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'da katıldı. Hıdırellez ateşini vatandaşlarla beraber yakan Başkan İmamoğlu, ateşin üstünden atlamayı da ihmal etmedi. Oyun havaları ve halaylarla bir düğün havasında süren etkinlikte vatandaşlara patlamış mısır ve pamuk şeker gibi çeşitli ikramlar da yapıldı. 

DİLEKLERİNİ ASTILAR

Baharın karşılanması anlamına gelen Hıdırellez'de dileklerin gerçekleştiğine dileklerin gerçekleşeceğine inanan vatandaşlar, dilek ve isteklerini ağaçlara astı. Dilek ağacına ümitlerini asan Başkan İmamoğlu "Sağlık, mutluluk, huzur, milletçe beraberlik ve en güzel kent Beylikdüzü olsun." yazdı. Ekrem İmamoğlu yaptığı konuşmada kadınların şenliğe yoğun atılımlarına atıfta bulundu ve "Kadınların mutlu olduğu ülke mutlu olur. Sizin yüzünüzün gülmesi bizim de kalbimizin gülmesi anlamına geliyor." dedi. Birlik ve beraberlik mesajlarıyla konuşmasını sürdüren Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu "Kimsenin bizim huzurumuzu bozmaya gücü yetmez. Bu ilçe dayanaşma içinde güzelleşmeye devam ediyor. Zenginlik; mutlu, huzurlu ve sağlıklı olmaktır. Burada yaşayan herkese kendini dünyanın en zengin insanı olduğunu hissettirin ve en önemlisi bu ülkenin ilkelerine ve Mustafa Kemal'e sonuna kadar sahip çıkın." dedi ve şenlik boyunca vatadaşlarla beraber eğlendi.

 Haber okunma sayısı: 262

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Görüntü kirliliği yapan trafonun yeri değişti

Gaziosmanpaşa Belediyesi, uzun yıllar boyunca Küçükköy yolu hizmet veren trafoyu daha uygun bir yere taşıdı.

Esenler'de 'Öfke Kontrolü' semineri

Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, belediye personeline "Öfke Kontrolü" semineri verdi.

Küçük öğrenciler saksılara lale dikti

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Tophane Semt Konağı Anaokulu öğrencileriyle lale soğanı dikti.

'Haylaz Kız Damla kuralları anlatıyor'

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği programla görgü

Ayşe Kulin görme engellilerle buluştu

Bakırköy Kitap Kulübü'nün Bakırköy Belediyesi Turhan Tuzcu Sahnesi'nde düzenlediği 'Okuma Günü'

Bebeklere ilk yardım anlatıldı

Beykoz Belediyesi, İlk Yardım Eğitmeni ve Uzman Hemşire Ela Kopuz'un katıldığı "Bebeklerde ve Çocuklarda İlk

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL