23 Ocak 2018 Salı

Farklı 14 atölye çalışması çocuklarla buluşacak

farkli-14-atolye-calismasi-cocuklarla-bulusacak

Beylikdüzü'nde resim, drama, kukla, lego robot, masal okuma gibi farklı 14 atölye çalışması çocuklarla buluşuyor. Etkinlikler; Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi, Özgecan Aslan Kültür Merkezi ve Beylicium AVM Erol Günaydın Sahnesi'de olacak.
24 Ocak 2017 Salı 16:01

 Eğitime kısa bir mola diyerek atölye çalışmaları organize eden Beylikdüzü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 27 Ocak - 3 Şubat tarihleri arasında eğlenmek ve öğrenmek isteyen çocukları etkinliklere bekliyor. Yarıyıl tatiline giren öğrenciler, kendileri için hazırlanmış Elektrik Devresi Yapımı Atölyesi, Roket Yapımı Atölyesi, Yaratıcı Dans Atölyesi, Kukla Atölyesi, Küçük Prens Tiyatro Oyunu, Perküsyon Ritim Atölyesi, Elektrik Motoru Yapımı Atölyesi, Sihirli Kimya Atölyesi, Resim Atölyesi, Lego Robot Atölyesi, Drama Atölyesi, Masal Okuma Atölyesi'nde yaratıcılıklarını da arttıracaklar.

 

KUKLA İLE SAHNELECEK

 

Atölyeler içerisinde 14 kukla ile sahnelenecek "Küçük Prens" Tiyatro Oyunu, "Kuklalarla Tanışma" atölyesi, "Kitap Perisi Masal Okuma Atölyesi" ve "Çizgi Roman Atölyesi" çocukların ilgisini çekecek. Özellikle Küçük Prens'te; Dünya'da en çok okunan ve sevilen Exupery'in otobiyografik romanı Küçük Prens, tam da kuklaların dünyasına göre; masa kuklası, kol kuklası, origami, sünger kukla türlerini bir araya getirerek, Exupery'in fantastik dünyasına ışık tutuyor. Çizgi roman dünyası; Tarkan çizgi romanının 50. Yılını ve Hikmet Yamansavaşçılar'ın 37 sene sonra çizgi romana dönüşünü kutluyor. "Karabala" karakterinin imza günü, 29 Ocak Pazar günü Saat 15.30 - 17.00 arasında Beylicium AVM Erol Günaydın Sahnesi'nde yapılacak. Türkiye'de Çizgi Roman Etkinliği konulu söyleşinin Moderatörlüğünü de Ümit Kireççi üstlenecek. 

SERVİS HİZMETİ

Kitap okuma farkındalığının yaratılması, kütüphane kültürü edindirmenin amaçlandığı Masal Okuma Atölyesi'nde 5-8 yaş grubuna yönelik yaratıcı okuma etkinliği düzenlenecek. Etkinlikler; Beylicium Avm Erol Günaydın sahnesi, Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi ve Özgecan Aslan Kültür Merkezi'nde 8 gün boyunca 11.00-15.00 Saatleri arasında gerçekleşecek. Çocukların atölye çalışmalarında yerlerini alabilmeleri için etkinlikten 1 saat önce kayıt yaptırılması gerekiyor. Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi ve Özgecan Aslan Kültür Merkezi'ne ring servisleri olacak.  Öte yandan yaratıcı atölye çalışmaları, sinema ve tiyatro gösterimlerinin yanı sıra Japon Kağıt Tiyatrosu "Kamishibai" ye de çocukların ilgisi büyük. Serhat Behramoğlu Masal Atölyesi'ndeki "Kamishibai"yle anlatılan keyifli masalları pedogojik açıdan da uygun olan müzikler eşliğinde çocuklar izliyor.  Masalların kurgusal dünyasına izleyiciyi dahil eden bu teknikle minikler, dinledikleri masalları görselleriyle izleme şansı elde ediyor. Bu sayede çocukların yaratıcı ve eğitici çalışmalar içerisinde bulunmasına katkı sağlanıyor. 

 Haber okunma sayısı: 267

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Görüntü kirliliği yapan trafonun yeri değişti

Gaziosmanpaşa Belediyesi, uzun yıllar boyunca Küçükköy yolu hizmet veren trafoyu daha uygun bir yere taşıdı.

Esenler'de 'Öfke Kontrolü' semineri

Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, belediye personeline "Öfke Kontrolü" semineri verdi.

Küçük öğrenciler saksılara lale dikti

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Tophane Semt Konağı Anaokulu öğrencileriyle lale soğanı dikti.

'Haylaz Kız Damla kuralları anlatıyor'

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği programla görgü

Ayşe Kulin görme engellilerle buluştu

Bakırköy Kitap Kulübü'nün Bakırköy Belediyesi Turhan Tuzcu Sahnesi'nde düzenlediği 'Okuma Günü'

Bebeklere ilk yardım anlatıldı

Beykoz Belediyesi, İlk Yardım Eğitmeni ve Uzman Hemşire Ela Kopuz'un katıldığı "Bebeklerde ve Çocuklarda İlk

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL