Instagram'a beş yeni özellik geldi

07 Mart 2018 15:16
Instagram'a beş yeni özellik geldi

Instagram son yıllarda üzerinde çalıştığı beş yeni özelliği test etti.

Bu yılın başında, sosyal ağın yeni özelliklerini devreye sokmadan önce onlarla ilgili dosyaları uygulama paketlerine (APK) gizlediği fark edildi.

En güncel Instagram uygulamasında gizli bulunan en heyecan verici özellikler ise sosyal ağın çehresini topyekun değiştirecek cinsten. Ancak bu özelliklerin tam olarak ne zaman yayınlanacağı belli değil.

Yeni nesil akıllı telefonların bir bölümünde yer alan ve kullanıcılar tarafından beğenilen portre modu, insanların bokeh efektli selfie’ler çekmesine olanak tanıyor. Bu efekt, arka planın bulanıklaştırılmasını veya diğer ışık efektlerinin fotoğrafa uygulanmasını sağlıyor.Ocak ayında Instagram’ın uygulama paketinde fark edilen GIPHY tabanlı GIF arama özelliği birkaç hafta sonrasında kullanıcılara sunulmuştu. Bundan yola çıkarak, Instagram Hikayeleri için portre modunun yakın zamanda devreye sokulması muhtemel.
WABetaInfo tarafından keşfedilen bir diğer gizli özellik ise Cinemagraph. Bu özellik, çekilen fotoğrafların yalnızca bir bölümünün hareketli olmasını sağlıyor. Henüz ne zaman devreye gireceği bilinmeyen Cinemagraphs özelliği, Instagram’da paylaşılan fotoğrafların en ilginç bölümlerinin hareketlendirilmesini ve dolayısıyla daha ilginç kareler çekilmesini mümkün kılacak.Instagram uygulama paketini (APK) inceleyen bağımsız geliştiriciler, sesli ve videolu arama özellikleriyle alakalı ‘call.png’, ‘video_call.png’ ve ‘action_call.png’ isimli görsel dosyalara rastladı. İncelemelerde, bu özelliklerin kullanıcılara karşılıklı takipleştikleri kişilerle doğrudan görüntülü ve sesli görüşmeler yapma şansı tanıyacağı fark edildi.

Etiketler: instagram

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle