KELEBEKLER FİLMİ OYUNCULARINA YOĞUN İLGİ

03 Nisan 2018 14:06
KELEBEKLER FİLMİ OYUNCULARINA YOĞUN İLGİ

Kelebekler filminin Ankara özel gösterimi Bilkent Center'da yapıldı. Filmin yönetmeni Tolga Karaçelik ile oyuncular Tuğçe Altuğ ve Tolga Tekin'in katıldığı etkinlikte Ankaralılar ünlü isimlerle tanışma fırsatı buldu.

Bilkent Center, 2018 Sundance Film Festivali'nin "Dünya Sineması Dramatik Film" kategorisinde "Jüri Büyük Ödülü"nü kazanan Kelebekler filminin oyuncularını ağırladı. Filmin özel gösterimine Ankaralılar yoğun ilgi gösterirken, yönetmen Tolga Karaçelik ile oyuncular Tuğçe Altuğ ve Tolga Tekin sevenlerine film hakkında bilgi verdi.

 

"DAHA ÖNCE KÖYE GİTMEDİM"

Bilkent Center Prestige Sineması’nda gerçekleşen etkinlik kokteyl ile başladı. Kokteyl alanında sevdikleri isimlerle bir araya gelen Ankaralılar bol bol fotoğraf çektirip sohbet etti. Sinemaseverler, daha sonra yönetmen ve oyuncularla birlikte filmi izledi. Salonu dolduran Ankaralılar, gösterim sonrasında yönetmen ve oyuncuları ayakta alkışladı. Ziyaretçiler, film gösteriminin ardından gerçekleşen söyleşide merak ettikleri sorulara cevap aradı. Başarılı bir prova dönemi geçirdiklerini ifade eden yönetmen Tolga Karaçelik "Çekimler Çanakkale'de yapıldı. Filmin yapımı anlamında kalabalık bir ekiple çalıştık" dedi. Filmin neredeyse tamamının köyde geçmesine rağmen köy hayatıyla ilgili çok fazla bir fikrinin olmadığını belirten Karaçelik, "Filmi yazmadan önce hiç bir köye gitmemiştim. Senaryoyu tamamlamadan önce 15 gün kadar yaylada vakit geçirdim" diye konuştu. Filmin son sahnesinin doğaçlama olarak çekildiğini belirten oyuncu Tolga Tekin ise " Yönetmen Tolga 'son sahnede ne yapılması gerektiğine siz karar vereceksiniz' dedi ve iş tamamen bizim oyunculuğumuza kaldı. Doğaçlama oynamak her zaman kolay değildir. Son sahne nedeniyle izleyicilerden olumlu tepkiler alıyoruz" ifadelerini kullandı. Söyleşide hayranlarının sorularını cevaplayan ünlü isimler Ankaralıların sinema konusunda oldukça bilgili ve araştırmacı olduklarını da sözlerine ekledi.

Etiketler: KELEBEKLER FİLMİ OYUNCULARINA YOĞUN İLGİ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle