Kuzey Kıbrıs'ta emlak sektörü hareketlendi

10 Mart 2018 13:36
Kuzey Kıbrıs'ta emlak sektörü hareketlendi

Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği Başkanı Hasan Sungur, Türkiye'den gelen alıcılar sayesinde Kuzey Kıbrıs'ta emlak sektörünün hareketlendiğini söyledi.

Üniversitelere gelen öğrencilerin de kira vermek yerine ev satın aldığını söyleyen Sungur, Kuzey Kıbrıs'ın Ortadoğu'nun en güvenli ülkesi olduğuna işaret etti. Hasan Sungur, "Ortadoğu'daki duruma bakıldığında, insanlar güvenli ve huzurlu yerler arıyor. Bunların en başında gelen ülke ise Kuzey Kıbrıs. Türkiye'den ve bölgeden buraya gelenler bunları dikkate alıyor" dedi.

KKTC Turizm Bakanlığı Müsteşarı İsmet Esenyel de, adadaki hayatın rahatlığı ve demokratik ortamının insanları ülkeye çektiğini ifade etti.

Coğrafyadaki en güvenlik ülke olduğunu kaydeden İsmet Esenyel, "Biz bakanlık olarak turistlerle anketler yapıyoruz. Anketlerde de güvenlik, demokratik bir ortam ve rahatlık öne çıkıyor" dedi. Çeşme yerine Kıbrıs'a bir yönelme olduğunu anlatan Esenyel, "İnsanlar her hafta sonu veya 15 günde bir Kıbrıs'a geliyor. Otelde kalmak yerine, emlak sektörüne yöneliyor. Emlak satışları da bu nedenle arttı. İstanbul ve İzmir’den emlak alanların sayısı arttı" dedi.

Etiketler: kuzey kıbrıs

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle