Milli Gazete'den o sözlere tepki

Son Güncelleme : 10 Mart 2018 14:03
Milli Gazete'den o sözlere tepki

Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete bugünkü birinci sayfasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İslam’ın güncellenmesi” konusundaki sözlerine tepki gösterdi...

Dünya Kadınlar Günü Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde Nurettin Yıldız gibi ilahiyatçıların, kadınlara yönelik sözlerine sert tepki göstermişti. Erdoğan, din adına ortaya çıkarak kadınlar hakkında İslam'da yeri olmayan içtihatta bulunduklarını söylediği kişileri "marjinaller" olarak nitelendirerek, "İslam'ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. Siz İslam'ı 14 asır öncesi hükümleri ile bugün uygulayamazsınız. Beni birçok hocaefendi tefe koyacak o ayrı mesele. Rabbim bizi tefe koymasın" diye konuşmuştu.

Bu sözlere Milli Görüş, Necmettin Erbakan’ın geçmişte yaptığı bir konuşmayla yanıt verdi. Birinci sayfada yayımlanan o sözlerde Erbakan, “Şu hale bak! Din Allah yapısıdır, çocuk oyuncağı değildir, elbise melbise de değildir! Bre ey gafiller! Şu sözlere bak! Ne denmesi lazım aslında. Denmesi lazım gelen şudur: Modern Müslümanlık ve uydurma birtakım şeyler savunulacağına, sadece bu çağı değil, çağlar ötesine de yol gösteren çağlar üstü ilahi kitabımızı iyi öğrenelim, denmesi lazım gelir. Bu saçmalıkları bırakın! Ne büyük bedbahtlık, ne büyük talihsizlik onlar adına!” ifadelerini kullanıyor.

“GÜNCELLEME YAPILSIN ARTSIN ZALİMLER!”

Öte yandan Milli Gazete yazarları da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine tepki gösterdi. Gazetede çok sert bir yazı kaleme alan Cafer Keklikçi, “Güncelleme yapılsın artsın zalimler!” diye yazdı. Keklikçi’nin yazısı özetle şöyle:

“Dinin değişmez hükümlerine uymak da neymiş hemen güncelleme yapmak lazım! Faiz haramdır hükmü faiz helaldir şeklinde güncellensin! Her mahallede banka var ya herkes bakkal market manav ihtiyacını bile bankalardan faizle alsın! Faizsiz hayat yaşanılamaz diye hutbeler verilsin! Çok acil güncelleme yapılması lazım!Kul hakkı yemek haramdır ya dini hükümler acilen güncellensin herkes birbirinin hakkını yesin! Herkes birbirinin hukukunu çiğnesin! Kimse kimseyi insan yerine komasın! Zalimlik dini hüküm olarak güncellensin! Zulmetmenin cezası kaldırılsın! Herkes birbirinin hakkına hukukuna girsin herkes birbirine zulmetsin! Güncelleme yapılsın artsın zalimler!”

Etiketler: mill, gazete

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle