Yandaş diziler geliyor!

03 Nisan 2018 13:11
Yandaş diziler geliyor!

RTÜK Başkanı Yerlikaya, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı denetimiyle yeni dizilere devlet desteği verileceğini açıkladı. Yerlikaya'nın bu açıklaması "parası devletten yandaş diziler geliyor" söylemlerine yol açtı.

RTÜK ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın ortak dizi projesini Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı İlhan Yerlikaya, açıkladı. Bu kapsamda yayınlanan dizilere ödül de vereceklerini söyleyen Yerlikaya, "Bunun mevzuatı oluşturuldu ve 8 milyon lira kadar bütçemize koyduk" açıklamasında bulundu. Yerlikaya'nın açıklamaları yandaş programların ardından, yandaş dizilerinde patlayacağı yorumlarını beraberinde getirdi.

Yerlikaya'nın açıklamaları şöyle:

"Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığıyla 'aile dostu' dizilerin ödüllendirilmesi projemiz var. Bunun mevzuatı oluşturuldu ve 8 milyon lira kadar bütçemize koyduk. Aile Bakanlığımızla kriterleri belirledik, bunu onayladık.

"ONURSAL BİR ÖDÜL"

Sayıştay gibi resmi diğer yerlerden de onaylar geldikten sonra bu ödülleri dağıtmaya başlayacağız. Belki sembolik ama onursal bir ödül olacak. Yani parasından ziyade Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 'aile dostu' dizi olarak kabul edilmesi dizilerimizin hem iç piyasada daha fazla tutulmasını hem de uluslararası camiada da Türk toplumunun, kültürünün daha iyi tanıtılmasına aracı olur." 

Etiketler: Yandaş diziler geliyor!

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle